LICZENIE KART

blackjack liczenia kart

Liczenie kart w Blackjack

Liczenie kart jest techniką umiejętnego śledzenia kart, które są już w grze z tymi, które pozostały w talii. Ta technika nie wymaga od gracza dobrej pamięci czy poziomu IQ geniusza! Liczenie kart wykorzystuje system punktów dla kart i graczy. Gracz skupia się na zliczaniu punktów kart rozdawanych przez krupiera. Poprzez zliczanie kart można obniżyć house edge ponad 1%!

Gdy gracz ma przewagę nad kasynem, może zacząć obstawiać większe zakłady, gdyż istnieje większe prawdopodobieństwo wygranej.

Czy to jest oszustwo?

Liczenie kart nie jest uważane za oszustwo, zdecydowanie jest legalne, mimo że nie jest mile widziane przez kasyna i to z prostego powodu, przez tą technikę są bardziej narażeni na utratę wygranych na rzecz graczy. Liczenie kart ma jednak pewien negatywny stereotyp na całym świecie, że liczenie kart nadal jest uważane za nielegalne choć bezpodstawnie. Gracz jedynie obserwuje, to co jest widoczne na tabeli w normalnych warunkach. Jeśli przebieg zdarzeń przemawia na jego korzyść, korzysta z sytuacji – to w żaden sposób nie łamie reguł gry.

Jak działa zliczenie kart

Znane jest powiedzenie: „Wyniki osiągane w przeszłości nie stanowią gwarancji przyszłych wyników”. Jest ono często nadużywane przez kasyna, aby zniechęcić graczy do powielania poprzednich wyników, dając tym samym do zrozumienia, że historia się nie powtarza. Tak jest prawdopodobnie w większości przypadków.

Niemniej jednak Blackjack jest wyjątkiem od reguły „przypadkowości” od której wynik jest całkowicie zależny. Gdy już karty zostaną rozdane i znajdują się już na stole, nie mogą być rozdane ponownie. W ten o to sposób można próbować oszacować prawdopodobieństwo każdego kolejnego wyniku.

Jeśli przy pierwszym rozdaniu, z talii rozdane zostaną wszystkie Asy, oczywiste jest, że żaden z nich nie pojawi się przy następnej kolejce (dopóki talia nie zostanie przetasowana). Natomiast, jeśli dwa Asy zostaną rozdane przy pierwszym rozdaniu, prawdopodobieństwo, że przy kolejnej kolejce wypadną z talii, wynosi 50%. To między innymi należy do podstaw liczenia kart.

Liczenie kart nie gwarantuje wygranej, lecz może być stosowane w celu zmniejszenia „house edge” i zwiększenia prawdopodobieństwa Twojej wygranej.

kasyno bez blokad dns